S1SS-10-30C-GF-08.00-D-NUS
Mfr.Part #
S1SS-10-30C-GF-08.00-D-NUS
Manufacturer
Samtec
Description
Rectangular Cable Assemblies Micro Mate Single Row Discrete Wire Cable Assembly, 1.00 mm Pitch
Manufacturer :
Samtec
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Connector End A :
Socket
Connector End A Pin Count :
10 Position
Product :
Discrete Wire Cable Assemblies
Type :
Jumper Cable
Voltage Rating :
250 V
Manufacturer related products
    Board to Board & Mezzanine Connectors 0.80 mm SEARAY High-Speed High-Density Open-Pin-Field Array Terminal