S-1131B43UC-N5CTFU
Mfr.Part #
S-1131B43UC-N5CTFU
Description
LDO Voltage Regulators Linear LDO Reg Hi 35uA Iq 300mA Iout
Dropout Voltage :
200 mV
Input Voltage MAX :
6.5 V
Input Voltage MIN :
2 V
Output Current :
300 mA
Output Voltage :
4.3 V