LT3060ITS8-1.5#TRMPBF
Mfr.Part #
LT3060ITS8-1.5#TRMPBF
Description
LDO Voltage Regulators 45V Vin, 100mA, Low Noise, Low Dropout, Micropower Linear Regulator
Dropout Voltage :
300 mV
Input Voltage MAX :
45 V
Input Voltage MIN :
1.6 V
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Output Current :
100 mA
Output Voltage :
1.5 V