LT3007ITS8#TRMPBF
Mfr.Part #
LT3007ITS8#TRMPBF
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Description
LDO Voltage Regulators 3Ua Iq, 20mA, 45V Low Dropout Fault Tolerant Linear Regulators
Manufacturer :
Analog Devices Inc.
Product Category :
LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage :
300 mV
Input Voltage MAX :
45 V
Input Voltage MIN :
2 V
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Number of Outputs :
1 Output
Output Current :
20 mA