LT3007ITS8-1.8#TRMPBF
Mfr.Part #
LT3007ITS8-1.8#TRMPBF
Description
LDO Voltage Regulators 3Ua Iq, 20mA, 45V Low Dropout Fault Tolerant Linear Regulators
Dropout Voltage :
300 mV
Input Voltage MAX :
45 V
Input Voltage MIN :
2 V
Output Current :
20 mA
Output Type :
Fixed
Output Voltage :
1.8 V