LT3008ITS8-1.5#TRMPBF
Mfr.Part #
LT3008ITS8-1.5#TRMPBF
Description
LDO Voltage Regulators 3uA Iq, 20mA Low Dropout Linear Regulators
Dropout Voltage :
300 mV
Input Voltage MAX :
45 V
Input Voltage MIN :
2 V
Output Current :
20 mA