LT3063EDCB-3.3#TRMPBF
Mfr.Part #
LT3063EDCB-3.3#TRMPBF
Description
LDO Voltage Regulators 45V VIN, Micropower, Low Noise, 200mA LDO with Output Discharge
Dropout Voltage :
300 mV
Input Voltage MAX :
45 V
Input Voltage MIN :
1.6 V
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Output Current :
200 mA
Output Voltage :
3.3 V