LT3061IDCB-3.3#TRMPBF
Mfr.Part #
LT3061IDCB-3.3#TRMPBF
Description
LDO Voltage Regulators 45v Vin, Micropower, Low Noise 100mA LDO with Output Discharge
Dropout Voltage :
250 mV
Input Voltage MAX :
45 V
Input Voltage MIN :
1.6 V
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Output Current :
100 mA
Output Voltage :
3.3 V