ADP172ACBZ-1.7-R7
Mfr.Part #
ADP172ACBZ-1.7-R7
Description
LDO Voltage Regulators 300mA LDO 1.7Vout
Input Voltage MAX :
3.6 V
Input Voltage MIN :
1.6 V
Output Current :
300 mA
Output Type :
Fixed
Output Voltage :
1.7 V