ADP166ACPZN-1.2-R7
Mfr.Part #
ADP166ACPZN-1.2-R7
Description
LDO Voltage Regulators Low Iq LDO w/Passthrough option no QOD
Dropout Voltage :
120 mV
Input Voltage MAX :
5.5 V
Input Voltage MIN :
2.2 V
Output Current :
150 mA
Output Voltage :
1.2 V