ADP1707ARDZ-1.8-R7
Mfr.Part #
ADP1707ARDZ-1.8-R7
Description
LDO Voltage Regulators 1A Low Dropout Linear regulators
Input Voltage MAX :
5.5 V
Input Voltage MIN :
2.5 V
Output Current :
1 A
Output Type :
Fixed
Output Voltage :
1.8 V