ADP1714AUJZ-2.5-R7
Mfr.Part #
ADP1714AUJZ-2.5-R7
Description
LDO Voltage Regulators 300mA CMOS Low-Dropout Regular
Input Voltage MAX :
5.5 V
Input Voltage MIN :
2.5 V
Output Current :
300 mA