S-1323B32NB-N8RTFU
Mfr.Part #
S-1323B32NB-N8RTFU
Description
LDO Voltage Regulators Linear LDO Reg Hi 70uA Iq 150mA Iout
Dropout Voltage :
500 mV
Input Voltage MAX :
6.5 V
Input Voltage MIN :
2 V
Output Current :
150 mA
Output Voltage :
3.2 V