NCV1076P100G
Mfr.Part #
NCV1076P100G
Manufacturer
onsemi
Description
Switching Voltage Regulators HV SWITCHER FOR LOW POWER OFFLINE SMPS
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Voltage Regulators - Switching Regulators
Packaging :
Tube
Qualification :
AEC-Q100
Series :
NCV107
Datasheets
NCV1076P100G
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Texas Instruments
  • Texas Instruments
    Switching Voltage Regulators 2.7-V to 6-V, 2-A automotive step-down converter in SOT583 package
  • Maxim Integrated
    Switching Voltage Regulators 36V Dual Phase Boost Controller with Vo 60V, 10V gate drive, and I2C controls
  • Analog Devices Inc.
    Switching Voltage Regulators 40V/5A Low IQ Boost/SEPIC/Inv Converter
  • Analog Devices Inc.
    Switching Voltage Regulators 40V, 2.5A Low IQ Sync Step-Up Silent Sw