ST470-30T2KI
Mfr.Part #
ST470-30T2KI
Manufacturer
Vishay
Description
Tantalum Capacitors - Wet ST470-30T2KI
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Tantalum Capacitors - Wet
Capacitance :
470 uF
Diameter :
7.92 mm
ESR :
900 mOhms
Length :
16.28 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Mfr Case Code :
T2 Case
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Tray
Series :
ST
Termination Style :
Axial
Tolerance :
10 %
Voltage Rating DC :
30 VDC