C321C680F3G5TA
Mfr.Part #
C321C680F3G5TA
Manufacturer
KEMET Electronics
Description
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 25V 68pF C0G 1% LS=6.35mm
Manufacturer :
KEMET Electronics
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
Capacitance :
68 pF
Case Style :
Conformally Coated
Dielectric :
C0G (NP0)
Height :
6.6 mm
Lead Spacing :
6.35 mm
Length :
5.08 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Bulk
Product :
General Type MLCCs
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Termination Style :
Radial
Tolerance :
1 %
Voltage Rating DC :
25 VDC
Width :
3.18 mm
Datasheets
C321C680F3G5TA
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Kyocera AVX
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V .033uF X7R Tol 10% AEC-Q200
  • Kyocera AVX
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 330pF C0G(NP0) Tol 5% AEC-Q200
  • Murata Electronics
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 630VDC 3900pF inCrmp AEC-Q200 L/S=5mm
  • Murata Electronics
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 630VDC 3900pF inCrmp L/S=5mm
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 1.2uF X8L 10% LS=2.54mm AECQ2
Related products
Part Manufacturer Stock Description
C321 Coilcraft 5,000 Inductor Kits & Accessories 805HT Kit 34pn 10 ea 1.8 nH _ 500 nH