SR211A330GAA
Mfr.Part #
SR211A330GAA
Manufacturer
Kyocera AVX
Description
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 33 pF C0G (NP0) 2 % 5.08 mm
Manufacturer :
Kyocera AVX
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
Capacitance :
33 pF
Case Style :
Conformally Coated
Dielectric :
C0G (NP0)
Height :
5.08 mm
Lead Spacing :
5.08 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Bulk
Product :
General Type MLCCs
Series :
SR
Termination Style :
Radial
Tolerance :
2 %
Voltage Rating DC :
50 VDC
Width :
5.08 mm
Datasheets
SR211A330GAA
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits GG Series Diode Kit 6 diodes x 25ea
    ESD Suppressors / TVS Diodes SMP Diode 0201 5V 2.5pF <12V Clamp@1a
    ESD Suppressors / TVS Diodes SMP Diode 0402 5vdc 2.5 pf <12v clamp@1a
    ESD Suppressors / TVS Diodes SMP Diode 0402 5vdc 0.3 pf <12v clamp@1a
    ESD Suppressors / TVS Diodes SMP Diode 0402 5vdc 17pf <6.5 v clamp@1a
Catalog related products
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V .033uF X7R Tol 10% AEC-Q200
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 330pF C0G(NP0) Tol 5% AEC-Q200
  • Murata Electronics
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 630VDC 3900pF inCrmp AEC-Q200 L/S=5mm
  • Murata Electronics
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 630VDC 3900pF inCrmp L/S=5mm
  • KEMET Electronics
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 1.2uF X8L 10% LS=2.54mm AECQ2
Related products
Part Manufacturer Stock Description
SR21-IR IDEC 5,000 Photoelectric Sensors 953151070 Sensr Infrd 25Khz
SR21-RG IDEC 5,000 Photoelectric Sensors 953151080 Sensor Fork type
SR210 A0G Taiwan Semiconductor 5,000 Schottky Diodes & Rectifiers 2A 100V Schottky Rec tifier
SR210 R0 Taiwan Semiconductor 5,000 Schottky Diodes & Rectifiers 2A, 100V, Schottky Rectifier
SR210 R0G Taiwan Semiconductor 3,468 Schottky Diodes & Rectifiers 2A, 100V, Schottky Rectifier