C330C334K1R5TA7301
Mfr.Part #
C330C334K1R5TA7301
Manufacturer
KEMET Electronics
Description
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.33uF X7R 10% LS=5.08mm
Manufacturer :
KEMET Electronics
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
Capacitance :
0.33 uF
Case Style :
Conformally Coated
Dielectric :
X7R
Height :
9.14 mm
Lead Spacing :
5.08 mm
Length :
7.11 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Product :
General Type MLCCs
Series :
GoldMax 300 Comm X7R
Termination Style :
Radial
Tolerance :
10 %
Voltage Rating DC :
100 VDC
Width :
7.62 mm
Datasheets
C330C334K1R5TA7301
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Kyocera AVX
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V .033uF X7R Tol 10% AEC-Q200
  • Kyocera AVX
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 330pF C0G(NP0) Tol 5% AEC-Q200
  • Murata Electronics
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 630VDC 3900pF inCrmp AEC-Q200 L/S=5mm
  • Murata Electronics
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 630VDC 3900pF inCrmp L/S=5mm
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 1.2uF X8L 10% LS=2.54mm AECQ2