SDI50-9-UD2-P6
Mfr.Part #
SDI50-9-UD2-P6
Manufacturer
CUI Inc
Description
Desktop AC Adapters 45W 9V 5A 2.5 cent + C8 EU cord level VI
Manufacturer :
CUI Inc
Product Category :
Desktop AC Adapters
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Number of Outputs :
1 Output
Output Current-Channel 1 :
5 A
Output Power :
45 W
Output Voltage-Channel 1 :
9 V
Series :
SDI50-UD
Datasheets
SDI50-9-UD2-P6
Manufacturer related products
    Power Management IC Development Tools Demo Board for testing PSE-3000
    Power Line Filters Dc-Dc EMC Filter, 50 W, 40 160 Vdc Input Range, Chassis Mount
    Power Line Filters Ac-Dc EMC Filter, 1.5 A, 85 305 Vac Input Range, PCB Mount
    Power Line Filters Dc-Dc EMI Filter, 20 dB, 3 A, 0 80 Vdc Input Range, DIN Rail
    Power Line Filters Ac-Dc EMC Filter, 20 dB, 0.5 A, 85 305 Vac Input Range, PCB Mount
Catalog related products
    Desktop AC Adapters ac-dc, 5 Vdc, 4 A, SW, C8 desk-top, P6 center pos plug, no cord, level VI, MED, white
    Desktop AC Adapters ac-dc, 12 Vdc, 2 A, SW, C8 desk-top, P6 center pos plug, no cord, level VI, MED, white
  • Cincon
    Desktop AC Adapters
  • Ault / SL Power
    Desktop AC Adapters 60W 5/9/15/20V 3A USB-C Medical
    Desktop AC Adapters ac-dc, 24 Vdc, 12.5 A, SW, C14 desk-top, P219 center pos, no cord, level VI