SDM65-18-UC-P5R
Mfr.Part #
SDM65-18-UC-P5R
Description
Desktop AC Adapters ac-dc, 18 Vdc, 3.62 A, SW, C14 desk-top, P5 rt center pos, NA cord, level VI, MED
Connector Type :
Rectangular Connector
DC Output Connector :
2.1 mm Barrel Plug, Right Angle (2.1x5.5)
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Output Current-Channel 1 :
3.62 A
Output Power :
65 W
Output Voltage-Channel 1 :
18 V
Region :
North America
Series :
SDM65-U
Datasheets
SDM65-18-UC-P5R
Manufacturer related products
    Power Management IC Development Tools Demo Board for testing PSE-3000
    Power Line Filters Dc-Dc EMC Filter, 50 W, 40 160 Vdc Input Range, Chassis Mount
    Power Line Filters Ac-Dc EMC Filter, 1.5 A, 85 305 Vac Input Range, PCB Mount
    Power Line Filters Dc-Dc EMI Filter, 20 dB, 3 A, 0 80 Vdc Input Range, DIN Rail
    Power Line Filters Ac-Dc EMC Filter, 20 dB, 0.5 A, 85 305 Vac Input Range, PCB Mount
Catalog related products
    Desktop AC Adapters ac-dc, 5 Vdc, 4 A, SW, C8 desk-top, P6 center pos plug, no cord, level VI, MED, white
    Desktop AC Adapters ac-dc, 12 Vdc, 2 A, SW, C8 desk-top, P6 center pos plug, no cord, level VI, MED, white
  • Ault / SL Power
    Desktop AC Adapters 60W 5/9/15/20V 3A USB-C Medical
    Desktop AC Adapters ac-dc, 24 Vdc, 12.5 A, SW, C14 desk-top, P219 center pos, no cord, level VI