TLR2H15DR006FTDG
Mfr.Part #
TLR2H15DR006FTDG
Manufacturer
TE Connectivity / Holsworthy
Description
Current Sense Resistors - SMD TLR 2010 1.5W R006 1% 50PPM 2K RL
Manufacturer :
TE Connectivity / Holsworthy
Product Category :
Current Sense Resistors - SMD
Case Code - in :
2010
Case Code - mm :
5025
Power Rating :
1 W
Resistance :
6 mOhms
Series :
TLR
Temperature Coefficient :
50 PPM / C
Termination :
2 Terminal
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
1 %
Datasheets
TLR2H15DR006FTDG
Manufacturer related products
    Automotive Connectors 4P, MIXED REC HSG, ASY, SEALED, COD C
    Board to Board & Mezzanine Connectors CPF 0201 57R6 0.1% 25ppm 10K RL
    Terminals CCR2 220R 10% TAPED
    Encoders DPL12S 24P 24DET 21F RD/GRN
    Encoders DPL12S 24P 24DET 25K RD/GRN
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
TLR24A APEM 5,000 LED Replacement Lamps - Based LEDs RED Bayonet Mount 130mcd 24 V