571AHB000105DG
Mfr.Part #
571AHB000105DG
Manufacturer
Skyworks Solutions Inc.
Description
Programmable Oscillators Differential/single-ended I2C programmable VCXO; 10-1417 MHz
Manufacturer :
Skyworks Solutions Inc.
Product Category :
Programmable Oscillators
Frequency :
10 MHz to 1417.5 MHz
Frequency Stability :
20 PPM
Height :
1.65 mm
Length :
7 mm
Load Capacitance :
15 pF
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Output Format :
LVPECL
Package / Case :
5 mm x 7 mm
Packaging :
Tray
Series :
Si571
Supply Voltage - Max :
3.63 V
Supply Voltage - Min :
2.97 V
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
5 mm
Datasheets
571AHB000105DG
Manufacturer related products
    Other Modules IEEE 1588 boundary clock
    Other Modules IEEE 1588 module; master; slave; boundary clock
    Other Modules IEEE 1588 module; master/slave clock; gigabit ethernet; external temperature
    Other Modules IEEE 1588 module; boundary clock; gigabit ethernet; external temperature
    Other Modules
Catalog related products
    Programmable Oscillators Differential/single-ended; I2C programmable XO; OE pin 2; 10-1417 MHz
    Programmable Oscillators Differential/single-ended; I2C programmable XO; OE pin 2; 10-810 MHz
    Programmable Oscillators Differential/single-ended; I2C programmable XO; 0.1-250 MHz
Related products
Part Manufacturer Stock Description
571A Klein Tools 5,000 Pliers & Tweezers Coil Spring for Pliers