DSC1123DI2-086.0000T
Mfr.Part #
DSC1123DI2-086.0000T
Manufacturer
Microchip Technology
Description
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, High Perf, Single LVDS Output, -40C-85C, 25ppm
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency :
86 MHz
Frequency Stability :
25 PPM
Height :
0.85 mm
Length :
2.5 mm
Load Capacitance :
2 pF
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Operating Supply Voltage :
2.25 V to 3.63 V
Output Format :
LVDS
Package / Case :
VDFN-6
Packaging :
Cut Tape, Reel
Product Type :
MEMS Clock Oscillators
Series :
DSC1123
Supply Voltage - Max :
3.63 V
Supply Voltage - Min :
2.25 V
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
2 mm
Manufacturer related products
Catalog related products
  • ECS
    Standard Clock Oscillators 27.000MHz HCMOS Supply Voltage 1.6 3.6 +/-25 ppm -40 +85C
  • ECS
    Standard Clock Oscillators XO (Standard),13MHz,Standby (Power Down),CMOS, Multi-Volt,1.6 V 3.6 V,+/-50ppm,-40 C 85 C,6mA,Surface Mount,4-SMD, No Lead,(2.50mm x 2.00mm),(0.80mm)
    Standard Clock Oscillators 16.000 MHz Multi-Volt 1.6 3.6V +/-50 ppm -40 +85 C 4-SMD 2.5x2.0mm RoHS
    Standard Clock Oscillators 1.000 MHz Multi-Volt 1.6 3.6 V +/-50ppm -40 85 C 4-SMD 7.0 x 5.0 mm RoHS
    Standard Clock Oscillators 24.576 MHz Multi-Volt 1.6 3.6 V +/-50ppm -40 85 C 4-SMD 7.0 x 5.0 mm RoHS