WLDR020FE
Mfr.Part #
WLDR020FE
Manufacturer
Ohmite
Description
Current Sense Resistors - Through Hole 2W 0.02 Ohms 1%
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Current Sense Resistors
Series :
WL
Datasheets
WLDR020FE
Manufacturer related products
    Knobs & Dials 15/16 in. Instrument Knob
    Knobs & Dials 2-3/16' 1-100DIAL
    Knobs & Dials FINGER GRIP KNOB
    Knobs & Dials POINTER KNOB
    Knobs & Dials CONTROL KNOB POINTER
Catalog related products
    Current Sense Resistors - Through Hole 10W PRECISION CURRENT SENSE RES
Related products
Part Manufacturer Stock Description
WLDR020FE Ohmite 5,000 Current Sense Resistors - Through Hole 2W 0.02 Ohms 1%