BYVB32-50-E3/45
Mfr.Part #
BYVB32-50-E3/45
Manufacturer
Vishay General Semiconductor
Description
Rectifiers 50 Volt 18A 25ns Dual Common Cathode
Manufacturer :
Vishay General Semiconductor
Product Category :
Rectifiers
Configuration :
Dual Common Cathode
If - Forward Current :
18 A
Ir - Reverse Current :
10 uA
Max Surge Current :
150 A
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 65 C
Mounting Style :
Through Hole
Package / Case :
TO-263AB
Packaging :
Tube
Recovery Time :
25 ns
Type :
Fast Recovery Rectifiers
Vf - Forward Voltage :
1.15 V
Vr - Reverse Voltage :
50 V
Datasheets
BYVB32-50-E3/45
Manufacturer related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes 5KW 70V 5%
    ESD Suppressors / TVS Diodes 5KW 54V 5%
    ESD Suppressors / TVS Diodes 5KW 43V 5%
    ESD Suppressors / TVS Diodes 5KW 28V 5%
    ESD Suppressors / TVS Diodes 7KW 24V 5%