VS-85HFL80S05
Mfr.Part #
VS-85HFL80S05
Description
Rectifiers 800 Volt 85 Amp
If - Forward Current :
85 A
Max Surge Current :
1.151 kA
Package / Case :
DO-203AB
Recovery Time :
120 ns
Vf - Forward Voltage :
1.75 V
Vr - Reverse Voltage :
800 V