SMCJ400CA
Mfr.Part #
SMCJ400CA
Description
ESD Suppressors / TVS Diodes 1.5kW 400V 5% Bi-Directional
Breakdown Voltage :
447 V
Cd - Diode Capacitance :
Clamping Voltage :
648 V
Ipp - Peak Pulse Current :
3 A
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation :
2 kW
Vesd - Voltage ESD Air Gap :
30 kV
Vesd - Voltage ESD Contact :
30 kV
Working Voltage :
400 V
Datasheets
SMCJ400CA
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 7.5V 600W BIDIR SMB AECQ
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 6.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 9.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VBR 9.1V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 100V 600W UNIDIR SMB AECQ