SMBJ22CA-Q
Mfr.Part #
SMBJ22CA-Q
Manufacturer
Bourns
Description
ESD Suppressors / TVS Diodes 22volts 600W 5% Bi-Dir. AEC-Q101
Manufacturer :
Bourns
Product Category :
TVS Diodes / ESD Suppressors
Breakdown Voltage :
24.4 V
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Channels :
1 Channel
Package / Case :
DO-214AA-2
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Polarity :
Bidirectional
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation :
600 W
Product Type :
TVS Diodes
Qualification :
AEC-Q101
Series :
SMBJ-Q
Termination Style :
SMD/SMT
Working Voltage :
22 V
Datasheets
SMBJ22CA-Q
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits DESIGN KIT NEXT GEN GDT25
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - Automotive Grade
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Current
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - IEC Certified
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Voltage
Catalog related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 7.5V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 6.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 9.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VBR 9.1V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 100V 600W UNIDIR SMB AECQ
Related products
Part Manufacturer Stock Description
SMBJ10 M4G Taiwan Semiconductor 5,000 ESD Suppressors / TVS Diodes 600W, 12.4V, 10%, Unidirectional, TVS