P6SMB200A-H
Mfr.Part #
P6SMB200A-H
Description
ESD Suppressors / TVS Diodes 200V 600W UniDir
Breakdown Voltage :
190 V
Cd - Diode Capacitance :
Clamping Voltage :
Ipp - Peak Pulse Current :
2.2 A
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Polarity :
Unidirectional
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation :
600 W
Series :
P6SMB
Termination Style :
SMD/SMT
Vesd - Voltage ESD Air Gap :
Vesd - Voltage ESD Contact :
Working Voltage :
171 V
Datasheets
P6SMB200A-H
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits DESIGN KIT NEXT GEN GDT25
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - Automotive Grade
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Current
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - IEC Certified
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Voltage
Catalog related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 7.5V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 6.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 9.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VBR 9.1V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 100V 600W UNIDIR SMB AECQ