P6SMB9.1A-H
Mfr.Part #
P6SMB9.1A-H
Manufacturer
Bourns
Description
ESD Suppressors / TVS Diodes 9.1V 600W UniDir
Manufacturer :
Bourns
Product Category :
TVS Diodes / ESD Suppressors
Breakdown Voltage :
8.65 V
Cd - Diode Capacitance :
Clamping Voltage :
Ipp - Peak Pulse Current :
45.5 A
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Channels :
1 Channel
Package / Case :
DO-214AA-2
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Polarity :
Unidirectional
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation :
600 W
Product Type :
TVS Diodes
Series :
P6SMB
Termination Style :
SMD/SMT
Vesd - Voltage ESD Air Gap :
Vesd - Voltage ESD Contact :
Working Voltage :
7.78 V
Datasheets
P6SMB9.1A-H
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits DESIGN KIT NEXT GEN GDT25
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - Automotive Grade
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Current
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - IEC Certified
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Voltage
Catalog related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 7.5V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 6.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 9.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VBR 9.1V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 100V 600W UNIDIR SMB AECQ