TV06B161JB-HF
Mfr.Part #
TV06B161JB-HF
Description
ESD Suppressors / TVS Diodes TVS 600W 160V
Breakdown Voltage :
178 V
Cd - Diode Capacitance :
Clamping Voltage :
259 V
Ipp - Peak Pulse Current :
2.32 A
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation :
600 W
Series :
TV06B HF
Working Voltage :
160 V
Datasheets
TV06B161JB-HF
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 7.5V 600W BIDIR SMB AECQ
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 6.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 9.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VBR 9.1V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 100V 600W UNIDIR SMB AECQ