SMAJ36CA-HF
Mfr.Part #
SMAJ36CA-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
ESD Suppressors / TVS Diodes DIODE TVS 36V 400W SMA BI-DIR
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
TVS Diodes / ESD Suppressors
Breakdown Voltage :
44.2 V
Clamping Voltage :
58.1 V
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Channels :
1 Channel
Package / Case :
DO-214AC-2
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Polarity :
Bidirectional
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation :
400 W
Product Type :
TVS Diodes
Termination Style :
SMD/SMT
Working Voltage :
36 V
Datasheets
SMAJ36CA-HF
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits
    ESD Suppressors / TVS Diodes 5VWM 15VC BI-DIRECTIONAL
    ESD Suppressors / TVS Diodes ESD DIODE 5VWM 15VC
    ESD Suppressors / TVS Diodes 17VWM 36VC BI-DIRECTIONAL
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIODE ESD 3VWM BI-DIRECTIONAL SOD-323
Catalog related products
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 7.5V 600W BIDIR SMB AECQ
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 6.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 9.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VBR 9.1V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 100V 600W UNIDIR SMB AECQ
Related products
Part Manufacturer Stock Description
SMAJ10 M2G Taiwan Semiconductor 5,000 ESD Suppressors / TVS Diodes 400W, 12.4V, 10%, Unidirectional, TVS