TVP06B910CA-G
Mfr.Part #
TVP06B910CA-G
Description
ESD Suppressors / TVS Diodes 600W, 91V,Bidir
Breakdown Voltage :
86.45 V
Cd - Diode Capacitance :
Clamping Voltage :
125 V
Ipp - Peak Pulse Current :
4.8 A
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation :
600 W
Working Voltage :
77.8 V
Datasheets
TVP06B910CA-G
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 7.5V 600W BIDIR SMB AECQ
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 6.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 9.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VBR 9.1V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 100V 600W UNIDIR SMB AECQ