TVP06B9V1CA-G
Mfr.Part #
TVP06B9V1CA-G
Description
ESD Suppressors / TVS Diodes DIODE TVS 7.8VWM 13.4VC DO214AA SMB
Breakdown Voltage :
8.65 V
Clamping Voltage :
13.4 V
Ipp - Peak Pulse Current :
44.78 A
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation :
600 W
Working Voltage :
7.8 V
Datasheets
TVP06B9V1CA-G
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 7.5V 600W BIDIR SMB AECQ
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 6.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 9.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VBR 9.1V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 100V 600W UNIDIR SMB AECQ