TFMAJ11C-W
Mfr.Part #
TFMAJ11C-W
Manufacturer
Rectron
Description
ESD Suppressors / TVS Diodes bi-dir
Manufacturer :
Rectron
Product Category :
TVS Diodes / ESD Suppressors
Breakdown Voltage :
12.2 V
Clamping Voltage :
20.1 V
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package / Case :
DO-214AC-2
Packaging :
Reel
Polarity :
Bidirectional
Product Type :
TVS Diodes
Series :
TFMAJ
Termination Style :
SMD/SMT
Working Voltage :
11 V
Datasheets
TFMAJ11C-W
Manufacturer related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes SMA 400w TVS 5%
    ESD Suppressors / TVS Diodes SMB 600W TVS 5% bi-d ir
    ESD Suppressors / TVS Diodes 5%
    ESD Suppressors / TVS Diodes GPP TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
Catalog related products
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 7.5V 600W BIDIR SMB AECQ
  • Bourns
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 6.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 9.0V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VBR 9.1V 600W BIDIR SMB AECQ
    ESD Suppressors / TVS Diodes DIO TVS VRWM 100V 600W UNIDIR SMB AECQ