SZMM5Z4V7ST5G
Mfr.Part #
SZMM5Z4V7ST5G
Manufacturer
onsemi
Description
Zener Diodes ZENER SOD523
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Zener Diodes
Configuration :
Single
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 65 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Package / Case :
SOD-523
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Pd - Power Dissipation :
300 mW
Qualification :
AEC-Q101
Series :
MM5Z4V7S
Voltage Temperature Coefficient :
0.2 mV/K
Voltage Tolerance :
2 %
Vz - Zener Voltage :
4.7 V
Zener Current :
5 mA
Zz - Zener Impedance :
80 Ohms