YFZVFHTR30B
Mfr.Part #
YFZVFHTR30B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Zener Diodes 27.7-29.13V 500mW SOD-323HE 5mA
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Zener Diodes
Configuration :
Single
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Package / Case :
SOD-323HE-2
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Pd - Power Dissipation :
500 mW
Qualification :
AEC-Q101
Vz - Zener Voltage :
30 V
Zener Current :
5 mA