MM3Z18VST1G
Mfr.Part #
MM3Z18VST1G
Description
Zener Diodes 18V 200mW
Pd - Power Dissipation :
300 mW
Series :
MM3Z18VS
Test Current :
5 mA
Voltage Temperature Coefficient :
16 mV/K
Voltage Tolerance :
2 %
Vz - Zener Voltage :
18 V
Zener Current :
0.05 uA
Zz - Zener Impedance :
45 Ohms