MM3Z15VST1G
Mfr.Part #
MM3Z15VST1G
Description
Zener Diodes ZEN SOD323 REG 0.2W 15V
Pd - Power Dissipation :
300 mW
Series :
MM3Z15VS
Test Current :
5 mA
Voltage Temperature Coefficient :
12.7 mV/K
Voltage Tolerance :
2 %
Vz - Zener Voltage :
15 V
Zener Current :
0.1 uA
Zz - Zener Impedance :
40 Ohms