BZX84C33LT1G
Mfr.Part #
BZX84C33LT1G
Manufacturer
onsemi
Description
Zener Diodes 33V 250mW
Manufacturer :
onsemi
Minimum Operating Temperature :
- 65 C
Package / Case :
SOT-23-3
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Pd - Power Dissipation :
300 mW
Series :
BZX84C33L
Test Current :
2 mA
Voltage Temperature Coefficient :
30.4 mV/K
Voltage Tolerance :
6 %
Vz - Zener Voltage :
33 V
Zener Current :
10 mA
Zz - Zener Impedance :
80 Ohms