MM3Z3V3ST1G
Mfr.Part #
MM3Z3V3ST1G
Manufacturer
onsemi
Description
Zener Diodes 3.3V 300mW
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Zener Diodes
Configuration :
Single
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 65 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Package / Case :
SOD-323-2
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Pd - Power Dissipation :
300 mW
Series :
MM3Z3V3S
Test Current :
5 mA
Voltage Temperature Coefficient :
0 mV/K
Voltage Tolerance :
2 %
Vz - Zener Voltage :
3.3 V
Zener Current :
5 uA
Zz - Zener Impedance :
95 Ohms