BZX384-C6V2,115
Mfr.Part #
BZX384-C6V2,115
Description
Zener Diodes DIODE ZENER 5 PCT
Package / Case :
SOD-323-2
Pd - Power Dissipation :
300 mW
Series :
BZX384
Test Current :
5 mA
Voltage Temperature Coefficient :
2.3 mV/K
Voltage Tolerance :
5 %
Vz - Zener Voltage :
6.2 V
Zener Current :
3 uA
Zz - Zener Impedance :
10 Ohms