KDZVTFTR33B
Mfr.Part #
KDZVTFTR33B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Zener Diodes 33-37V 10mA SOD-123FL; PMDU
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Zener Diodes
Configuration :
Single
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Package / Case :
SOD-123FL-2
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Pd - Power Dissipation :
1000 mW
Qualification :
AEC-Q101
Vz - Zener Voltage :
33 V
Zener Current :
10 mA