EDZVT2R4.3B
Mfr.Part #
EDZVT2R4.3B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Zener Diodes Diode Zener Sgl 4.3V 150mW
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Zener Diodes
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Package / Case :
SOD-523-2
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Pd - Power Dissipation :
150 mW
Series :
EDZV 4.3B
Vz - Zener Voltage :
4.43 V
Zz - Zener Impedance :
100 Ohms