PDZVTR20B
Mfr.Part #
PDZVTR20B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Zener Diodes 1000mW Pd SOD-128 PMDTM 20Vz(V) Min
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Zener Diodes
Configuration :
Single
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Package / Case :
SOD-128-2
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Pd - Power Dissipation :
1000 mW
Test Current :
20 mA
Vz - Zener Voltage :
20 V
Zener Current :
10 uA
Zz - Zener Impedance :
14 Ohms