PDZVTFTR4.7B
Mfr.Part #
PDZVTFTR4.7B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Zener Diodes 4.7-5.2V 40mA SOD-128; PMDTM
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Zener Diodes
Configuration :
Single
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Package / Case :
SOD-128-2
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Pd - Power Dissipation :
1000 mW
Qualification :
AEC-Q101
Vz - Zener Voltage :
4.7 V
Zener Current :
40 mA
Zz - Zener Impedance :
10 Ohms