BZX84B18VLYT116
Mfr.Part #
BZX84B18VLYT116
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Zener Diodes ZENER DIODE
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Zener Diodes
Configuration :
Single
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Package / Case :
SOT-23-3
Packaging :
Cut Tape, Reel
Pd - Power Dissipation :
250 mW
Vz - Zener Voltage :
18 V
Zener Current :
5 mA
Zz - Zener Impedance :
45 Ohms