BZX884-C4V7,315
Mfr.Part #
BZX884-C4V7,315
Description
Zener Diodes DIODE ZENER 5 PCT
Package / Case :
DFN-1006-2
Pd - Power Dissipation :
250 mW
Series :
BZX884
Test Current :
5 mA
Voltage Temperature Coefficient :
- 1.2 mV/K
Voltage Tolerance :
5 %
Vz - Zener Voltage :
4.7 V
Zener Current :
3 uA
Zz - Zener Impedance :
80 Ohms