BZX884-C39,315
Mfr.Part #
BZX884-C39,315
Description
Zener Diodes 250MW 39V
Package / Case :
DFN-1006-2
Pd - Power Dissipation :
250 mW
Series :
BZX884
Test Current :
2 mA
Voltage Temperature Coefficient :
36.4 mV/K
Voltage Tolerance :
5 %
Vz - Zener Voltage :
40.95 V
Zener Current :
50 nA
Zz - Zener Impedance :
130 Ohms