BZX84J-C51,115
Mfr.Part #
BZX84J-C51,115
Manufacturer
Nexperia
Description
Zener Diodes DIODE ZENER 5 PCT TAPE-7
Manufacturer :
Nexperia
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package / Case :
SOD-323F-2
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Pd - Power Dissipation :
550 mW
Qualification :
AEC-Q101
Series :
BZX84J
Test Current :
2 mA
Voltage Temperature Coefficient :
57.2 mV/K
Voltage Tolerance :
5 %
Vz - Zener Voltage :
51 V
Zener Current :
50 nA
Zz - Zener Impedance :
110 Ohms